Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

„Życie bez strachu”

Komenda Miejska Policji w Krośnie w dniu 13.04.2021r. rozpoczyna akcję edukacyjno – informacyjną pn. „Życie bez strachu”, której celem jest pomoc ofiarom przemocy domowej i zmniejszenie zjawiska przemocy w rodzinie na terenie powiatu krośnieńskiego.

Bardzo trudna sytuacja osób dotkniętych przemocą domową związana z pandemią i obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, w której często ofiary przemocy zostają zamknięte w domach ze sprawcami jej stosowania, skłania nas do podjęcia zdecydowanych działań ukierunkowanych na pomoc pokrzywdzonym tym zjawiskiem.

Mając świadomość, że osoby takie często nie wiedzą, gdzie szukać pomocy, wdrażamy innowacyjne działania edukacyjno – informacyjne zmierzające do zmniejszenia tego zjawiska oraz zwiększenia dostępności pomocy wszystkim ofiarom przemocy domowej.

Prowadzone przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Krośnie działania skierowane zostaną do różnych grup społecznych przy wykorzystaniu odmiennych sposobów komunikacji.

Na potrzeby akcji opracowano materiały informacyjne w postaci plakatów i ulotek oraz utworzono specjalny, dedykowany działaniom adres poczty elektronicznej tj.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dodatkowo w ramach działań w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie zorganizowany zostanie cotygodniowy dyżur koordynatora ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie przy KMP w Krośnie.

nie krzywdz 2021

EB Dark Mode