Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Piękno Podkarpacia w pigułce

wycieczka rdlp 2019W dniu 9 października 2019 r. uczniowie klasy I W pod opieką p. Grażyny Litwin i p. Jolanty Ochęduszko wzięli udział w integracyjno-edukacyjnym spotkaniu w Centrum Edukacji Ekologicznej przy biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.


Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej pt.: Ochrona bioróżnorodności w podkarpackich lasach”. Pani dr Magdalena Misiorowska, pracownik RDLP, barwnie i z pasją wprowadziła nas w magiczny świat podkarpackiej flory i krainy dzikich zwierząt oraz podała kila wskazówek jak reagować gdy spotkamy je na swojej drodze. Następnie pani Magdalena Misiorowska zabrała nas na spacer do ogrodu botanicznego, gdzie mogliśmy zobaczyć fragment tego świata w realu.
Chociaż „pogoda była pod chmurką”, ale nie padało i to wystarczyło, by zapalić ognisko i dobrze się bawić. Wiele radości i energii wniosły gry i zabawy integracyjne, których celem było łamanie bariery schematycznego myślenia, nauka współpracy i skutecznej komunikacji.
Hugo Steinhaus powiedział „Między duchem a materią pośredniczy matematyka” dlatego bawiąc się podjęliśmy próbę szukania algorytmów w przyrodzie. Wokół nas znajduje się mnóstwo fraktali. Dobrym przykładem jest kalafior czy brokuł. Każda z jego różyczek wygląda jak miniaturowe warzywo, które jest złożone z kolejnych mniejszych różyczek.
Innym przykładem fraktali są drzewa. Możemy zauważyć, że kolejne przyrosty są powtórzeniem rozgałęzień tworzących się w latach ubiegłych. My ułożyliśmy drzewo Pitagorasa, a dalsze poszukiwania będziemy kontynuowali w szkole w ramach tygodnia kodowania.
To był bardzo intensywny dzień, pełen wrażeń. Wszystkie cele i założenia wycieczki zostały zrealizowane, a co najważniejsze lepiej poznaliśmy się i wiemy jak budować dobry zespół.

opracowała Grażyna Litwin

EB Dark Mode