Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

ZSP2 oferta 2024 2025 baner

„Krytyczne myślenie w kontekście praktyki szkolnej”

FERS RP UE logo

W dniu 22 kwietnia 2024 r. w ramach dzielenia się wiedzą nabytą przez uczestników kursu „Kompetencje 4C i współczesne narzędzi ICT” realizowanego w ramach projektu „Edukacja dla przyszłości w ZSP Nr 2” dla członków Rady Pedagogicznej zostały przeprowadzone warsztaty rozwijające umiejętności krytycznego myślenia w kontekście praktyki szkolnej.

Warsztaty te miały na celu nie tylko wzmocnienie kompetencji nauczycieli, ale przede wszystkim wypracowanie metod efektywnego wdrażania krytycznego myślenia w codziennej pracy z uczniami.
Podczas szkolenia nauczyciele mieli okazję zgłębić teoretyczne podstawy krytycznego myślenia, a także praktyczne metody jego wdrażania w codziennej pracy dydaktycznej. Szczególną uwagę poświęcono możliwościom, jakie oferuje współpraca z AI, w tym personalizacji nauczania, optymalizacji procesów edukacyjnych oraz wsparcia uczniów w krytycznej analizie informacji.
Udział w warsztatach uświadomił uczestnikom znaczenie ciągłego rozwoju swoich kompetencji i dostosowywania metod nauczania do zmieniających się realiów. Współpraca z AI otwiera nowe perspektywy dla edukacji i jest krokiem w kierunku tworzenia innowacyjnego środowiska uczenia się, które sprzyja rozwijaniu umiejętności niezbędnych w XXI wieku.
Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę w edukacji, oferując szereg korzyści zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Warsztaty poprowadziły p. Urszula Pająk i p. Grażyna Litwin. W ramach WDN, w trakcie spotkań w zespołach zadaniowych wszyscy uczestnicy mobilności dzielą się wiedzą praktyczną z zakresu „Kompetencji 4K i nowoczesnych narzędzi ICT” z uwzględnieniem AI zdobytych na kursie.

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej.

opracowała: Grażyna Litwin

EB Dark Mode