Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

Charytatywny Koncert kolęd i pastorałek dla Antosia – „Prosto z nieba”

koncert charytatywny 2024W niedzielę 14 stycznia 2024 r. w sali Dzielnicowego Domu Ludowego w Suchodole (Dzielnica Krosna), odbył się Charytatywny Koncert kolęd i pastorałek – „Prosto z nieba”, którego organizatorami byli: Koło Gospodyń w Suchodole oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 im. ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie.

Koncert zgromadził licznie przybyłą publiczność wokół jednego celu: wsparcia dla 5- letniego Antosia Płócieniczaka. Antoś od urodzenia zmaga się z chorobą Hirschsprunga czyli wrodzoną bezzwojowość jelita grubego. Jedyną szansą dla Niego jest bardzo kosztowne leczenie operacyjne w USA, w szpitalu Lurie w Chicago. Lekarze zdecydowali się na jednoetapową operację rekonstrukcji odbytu i likwidację stomii. Antoś wraz rodzicami nie poddaję się i walczy o normalne życie.

Tym koncertem, chcieliśmy pomóc Antosiowi i Jego Rodzicom, w zebraniu funduszy na bardzo kosztowne leczenie.

Specjalnie na to wydarzenie organizatorzy przygotowali: Słodki kącik z Piekarni „Kopacz” i Piekarni „Janek”, stoisko ze smacznymi i zdrowymi wypiekami z Chlebaka Piekarni Frydrych, domowymi przysmakami z kuchni Koła Gospodyń oraz świąteczną płytą „Prosto z nieba” Grupy wokalnej Dream działającej przy ZSP Nr 2.

W przygotowanym programie „Prosto z nieba” zostały zaprezentowane znane i mniej znane polskie kolędy oraz pastorałki, które z jednej strony przypominają nam wydarzenia z życia Świętej Rodziny, a z drugiej podkreślają prawdziwie rodzinny ich charakter.

Przed zebraną publicznością wystąpiły solistki z Grupy wokalnej „Dream” działającej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Krośnie pod kierunkiem Pana Wojciecha Bazana w składzie: Justyna Penar, Magdalena Szydło, Martyna Kułak, Maja Szydło i Martyna Marecka oraz Gościnnie solistki ze Studia Wokalno – Instrumentalnego Pana Krzysztofa Zajdla: Marcelina Albrycht i Julia Sechman.

Zwieńczeniem koncertu oprócz wzruszających słów podziękowań: Pani Ewy Długosz – Radoń z Rodziny Antosia, Przewodniczącej Koła Gospodyń Pani Doroty Gabary i Dyrektora ZSP Nr 2 Pana Bogdana Skotnickiego, było również wspólne odśpiewanie przez solistki i publiczność kolędy finałowej „Wśród nocnej ciszy”.

Za pomoc w zorganizowaniu Charytatywnego Koncertu kolęd i pastorałek „Prosto z nieba” organizatorzy skierowali serdecznie podziękowania do: Panów Stanisława oraz Piotra Kopacza właścicieli Piekarni Kopacz, Panów Janusza oraz Bartłomieja Frydrycha właścicieli Piekarni Frydrych oraz menadżera Pani Małgorzaty Habrat – Gwoździańskiej, Pana Janusza Hejnara właściciela Piekarni Janek, Pani Małgorzaty Krzysik z Fundacji „Pierwsza Pomoc”, Pana Krzysztofa Zajdla, Pana Łukasza Wosiewicza, Pana Józefa Filipa, Pani Justyny Drozd – Czyżowskiej właścicielce Studia Fryzur, Pani wicedyrektor ZSP 2 Agacie Betlej, naszych nauczycieli Pani Ewy Długosz – Radoń, Małgorzaty Mercik, Wioletty Lenik, Pani Renaty Hejnar właścicielce szkolnego sklepiku oraz wolontariuszy z naszej szkoły: Dominiki Dziedzic, Katarzyny Wiśniowskiej, Emilii Rachfał, Zuzanny Rogalskiej, Wiktorii Wierdak, Marceliny Betlej, Aleksandry Hac, Dominika Wiklowskiego, Bartłomieja Kołka, Daniela Wojeńskiego, Dawida Dziedzica i Pawła Cichockiego pod opieką nauczycieli Pani Elżbiety Jaracz i Pani Małgorzaty Ciereszyńskiej.

Była to wspaniała impreza, która dostarczyła niezapomnianych wrażeń, które z pewnością na długo pozostaną Wszystkim w pamięci.

Opracował pomysłodawca koncertu i opiekun Grupy wokalnej Dream:
Wojciech Bazan

EB Dark Mode