Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

turniej wojewodzki cukiernik 2024

Informacja o konkursie w Marl

Oprócz pokoju i jedności w Europie miasto Marl poważnie podchodzi do zaangażowania na rzecz różnorodności i walki z rasizmem. Między innymi, każdego roku miasto Marl bierze udział w Międzynarodowym Tygodniu przeciwko rasizmowi, organizowanym przez Niemiecką Fundację o tej samej nazwie, a towarzyszy temu wydarzeniu kampania zakrojona na dużą skalę.

W przyszłym roku Międzynarodowy Dzień przeciwko rasizmowi odbędzie się od 11 do 24 marca pod hasłem: Prawa człowieka dla wszystkich. W tym okresie, wszyscy mieszkańcy Marl otrzymają do swoich skrzynek pocztowych przesyłkę z urzędu miasta oraz lokalnego banku, w kolorowej kopercie z motywem lub przesłaniem przeciwko rasizmowi.
Jak powinny wyglądać "koperty przeciwko rasizmowi"? To leży w Waszych rękach! Wszystkie grupy mogą zaprojektować własną lub kilka własnych kopert - sami lub z innymi osobami. Ze wszystkich nadesłanych prac, jury wybierze najbardziej wymowne motywy, które następnie zostaną wydrukowane na prawdziwych kopertach i rozesłane pocztą. Dodatkowo wszystkie zwycięskie grupy otrzymają nagrodę.

A więc: do kredek i malujemy! Cieszymy się na myśl o wielu kreatywnych i kolorowych pracach.

Co można malować?

Przy projektowaniu kopert do wyboru są dwa tematy:

1. Dla różnorodności. Przeciwko rasizmowi
2. Wszyscy ludzie mają prawa. Prawa człowieka dla wszystkich.

Prace przygotowujemy na specjalnym „arkuszu” do malowania. Arkusz może zostać pomalowany w całości lub częściowo. Zalecane są intensywne kolory. Wszystkie kolory mogą zostać użyte. Kolaże z przyklejonymi elementami z powodów technicznych nie są akceptowane.

Termin oddania prac 28 listopada 2023 r.

Chętne osoby proszone są o kontakt ze swoimi wychowawcami.

EB Dark Mode