Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Optymistycznej Przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Krośnie

konkurs piosenki 2023W dniu 31 maja 2023 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Optymistycznej pod hasłem: „Bądź optymistą, żyj optymistycznie, śpiewaj z optymizmem”.

Festiwal zgromadził wokalistów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Krosna i okolic. Występy uczestników oceniało jury w składzie: Pani Agata Betlej-wicedyrektor szkoły, Pani Mariola Rybczak- dyrygent chóru ECHO z Krosna oraz Pani Lena Osmanowa - muzyk i członek chóru. Zmagania wokalne kandydatów odbywały się w czterech kategoriach: zespół (szkoła podstawowa), zespół (szkoła ponadpodstawowa), solista (szkoła podstawowa), solista (szkoła ponadpodstawowa).

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje piosenki w bardzo oryginalny sposób, profesjonalnie poruszali się po scenie, zupełnie bez tremy. Niesamowite wrażenie wywarł na publiczności występ gościnny Jakuba Żurawicza i towarzyszących mu tancerek: Wiktorii Kapelan i Magdaleny Szmyd w piosence BLANKI pt. ,,SOLO”.
Trzeba dodać, że będą mieli okazję wystąpić ponownie na pikniku przy Szkole Podstawowej NR 8 w Krośnie, na który zostali oficjalnie zaproszenie wraz z uczniami z Ukrainy: Stanisławem Rodosołowiczem oraz Artemem Tsecha , którzy zachwycili publiczność piosenką „Proweta ekskursju”.
Emocje były wielkie, wszyscy nie mogli doczekać się wyników, zwłaszcza, że poziom był bardzo wyrównany. Na festiwalu swoje umiejętności zaprezentował uczeń ZSP NR 2 w Krośnie- Bartosz Głód oraz Pani Nela i Lena, którym serdecznie dziękujemy za występ.

Oto wyniki:
W kategorii zespół - szkoła podstawowa:
I miejsce - Zespół DYSONANS

W kategorii zespół - szkoła ponadpodstawowa:
I miejsce: Karolina Fiedeń i Kinga Zajdel
II miejsce:Stanisław Rodosołowicz i Artem Tsecha

W kategorii soliści - szkoła podstawowa:
Wyróżnienie: Jadwiga Tomaszewska (SP NR 8)
I miejsce - Zuzanna Błąż (SP we Wróbliku Szlacheckim)
II miejsce - Joanna Kustroń (SP NR 4 w Krośnie)
III miejsce –Sara Penar (SP w Dobieszynie)

W kategorii soliści - szkoła ponadpodstawowa
Wyróżnienie: Klaudia Kubit (ZSEi O w Turaszówce)
Wyróżnienie: Anna Jarecka ( ZSKU w Krośnie)
I miejsce: Martyna Marecka (ZSP NR2 w Krośnie) opiekun grupy wokalnej ,,Dream”- W.Bazan
II miejsce: Dagmara Nawrocka, Kinga Zajdel (ZSP NR2 w Krośnie)
III miejsce: Karolina Fiedeń (ZSP NR2 w Krośnie)

Jury brało pod uwagę emisję głosu, poczucie rytmu, intonację, dykcję, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.
Naprawdę było o co walczyć. Zwycięzca mógł zrealizować własne marzenia i nagrać piosenkę w profesjonalnym studiu nagrań.
Dziękujemy wszystkim sponsorom: Salon Kosmetyczny COCO, Centrum Języka Ang. W Głowience, Siłowni Extreme oraz Radzie Rodziców przy ZSP NR 2 w Krośnie.
Dziękujemy za cudowne występy, za emocje i zapraszamy na kolejne edycje!

Organizatorzy:
Iwona Milczek- Hejnar, Anna Zygmunt, Joanna Munia

EB Dark Mode