Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

ZSP2 oferta 2024 2025 baner

Święto Konstytucji 3 Maja

3maja 202326 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku.


To doniosłe wydarzenie obchodzone jest od ponad 230 lat i nie przeszkodziły w tym represje ani rozbiory. Przez te wszystkie lata, Polacy widzą w niej symbol patriotycznych dążeń do odrodzenia. Kilkadziesiąt lat temu, jak i dziś, rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego.
Konstytucja 3 Maja wpisała się na zawsze w duszę i świadomość narodu polskiego. Posiadała moc twórczą, odradzała Polskę duchowo i budziła wiarę społeczeństwa w jego własne siły.
Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie z klas: II TF (Oliwia Zajdel, Natalia Łątka), III TF (Julia Szeląg, Dagmara Nawrocka, Kinga Zajdel, Karolina Fiedeń, Dawid Gosztyła, Jakub Żurawicz), IV TŻ (Bartłomiej Kołek) i IITŻ (Paweł Cichocki) pod kierunkiem Pani Małgorzaty Mercik i Pani Moniki Delikat przygotowali montaż słowno - muzyczny o patriotycznej i rocznicowej wymowie.
Uczestniczący w akademii mieli możliwość przypomnienia sobie najważniejszych faktów historycznych związanych z tym wydarzeniem. Pierwsza w Europie i druga na świecie nowoczesna konstytucja była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.

Opracowały: Małgorzata Mercik
Monika Delikat

EB Dark Mode