Ogólnopolski Konkurs na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz

ogolnopolski cukiernik 2023W dniach 24.04 – 26.04 2023 r. we Wrocławiu odbył się XXVIII Ogólnopolski Konkurs na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz.

Tematem tegorocznej edycji konkursu była „Współczesna architektura”. W turniejowych zmaganiach wzięło udział 17 młodych cukierników z 8 województw.

Naszą szkołę w finale reprezentowała Laura Fruga z kl. III W. Uczestnicy w pierwszym dniu konkursu rozwiązywali test obejmujący pytania z zakresu przedmiotów zawodowych, natomiast drugi dzień poświęcony był zmaganiom praktycznym – uczniowie wykonywali tort, figurki z masy marcepanowej, monoporcje a także eksponat z karmelu lub czekolady zgodne z tematyką konkursu.

Laurze za udział Serdecznie Gratulujemy i zapraszamy do słodkiej fotorelacji.