„Pierniczki dla Krośnieńskiego Hospicjum”

pierniczki 2022„Potrzeba nam dzisiaj wiary, która góry przenosi, miłości, która wszystkich jednoczy i nadziei, która nigdy nie zawodzi. Można stracić wszystko, byle nie to!” /kardynał Stefan Wyszyński/.

W dniu 4 grudnia 2022 r. Wolontariusze z ZSP nr 2 w Krośnie już po raz trzynasty kwestowali na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum w ramach akcji „Pierniczki dla Krośnieńskiego Hospicjum”. Dzięki życzliwości Ojców Franciszkanów, hojności ofiarodawców zebraliśmy 3252,49 złotych i 10 Euro.
Pierniczki przygotowali uczniowie klas gastronomicznych przy wsparciu nauczycieli: p. Agnieszki Gonet, p. Elżbiety Jaracz, p. Alicji Kus, p. Anny Kustroń, p. Haliny Szpiłyk, p. Agaty Paradysz, p. Elżbiety Matusz oraz cukiernicy i piekarze z firm:
* Cukiernia – Handel Artykułami Wielobranżowymi – Krzysztof Buczek w Głowience
* Cukiernia „JAGUSIA" Deptuch w Krośnie
* Cukiernia „JEDLICZE" – Grzegorz Nowak
* Wytwórnia Ciast i Lodów „MILANA" – Rafał i Stanisław Zając w Korczynie
* Cukiernia „ANIA" Wypiek i Sprzedaż Ciast – Anna Kijek, Józef Frużyński w Chorkówce
* Piekarnia s.c. – Wiesława i Jerzy Sajdakowie w Zręcinie.
* Cukiernia Joasia - Piotr Lech w Krośnie,
* Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Józef Kiełtyka w Łężanach,
oraz
* pani Dorota Cząstka - dyrektor Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Koordynatorem akcji z ramienia Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie była pani Marta Urbanowicz-Matelowska, kierownik biura, a z ramienia ZSP nr 2 p. Grażyna Litwin.
Pakowaniem pierniczków zajęli się wolontariusze: Aleksandra Dziadosz, Gabriela Kukulska, Jan Zajdel, Natalia Marszałek, Jakub Bielecki, Marzena Witkowska, Nikola Ortell, p. Grażyna Litwin.
W niedzielę kwestowali: Amelia Wilusz, Gabriela Żyła, Klaudia Rząsa, Wiktoria Kapelan, Kinga Zajdel, Kamila Zajdel, Karolina Fiedeń, Marzena Witkowska, Zuzanna Węgrzyn, Jakub Szłankiewicz, Oliwier Samonek, p. Grażyna Litwin i wychowawcy OHP 9-10 Krosno p. Jolanta Ochenduszko, p. Dorota Wais.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za hojność i życzliwość. Dzięki Wam nasza akcja trwa, daje radość tym, którzy wkładają serce i czas by ją przygotować, a pensjonariuszom Krośnieńskiego Hospicjum ulgę w cierpieniu.

opiekun SKW Grażyna Litwin