A teraz czas na… pierniki!

pierniki 2022Sztuka dekorowania ciastek korzennych to wspaniałe zajęcie, które już dawno przestało być wyłącznie zabawą z dziećmi przed Bożym Narodzeniem. To coś niesamowitego dla artystycznych dusz, zajęcie które wycisza, uspokaja, daje ogromną radość obdarowanym.

Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych A. Paradysz i E. Matusz wraz z uczennicą klasy II TŻ ZSP Nr 2 w Krośnie Zuzanną Rogalską, gościły w Domu Dziennego Pobytu Senior - Wigor w Korczynie, na warsztatach cukierniczych.
Celem spotkania było zapoznanie z różnymi technikami dekorowania ozdób piernikowych. Uczestnicy zgłębiali wiedzę w zakresie różnych technik zdobienia i dekoracji ciasteczek. Zapoznali się z techniką sporządzania lukru królewskiego, jak też sposobów wykonywania ozdób, które użyte zostały do dekoracji.

Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych: Elżbieta Matusz i Agata Paradysz