Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

A teraz czas na… pierniki!

pierniki 2022Sztuka dekorowania ciastek korzennych to wspaniałe zajęcie, które już dawno przestało być wyłącznie zabawą z dziećmi przed Bożym Narodzeniem. To coś niesamowitego dla artystycznych dusz, zajęcie które wycisza, uspokaja, daje ogromną radość obdarowanym.


Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych A. Paradysz i E. Matusz wraz z uczennicą klasy II TŻ ZSP Nr 2 w Krośnie Zuzanną Rogalską, gościły w Domu Dziennego Pobytu Senior - Wigor w Korczynie, na warsztatach cukierniczych.
Celem spotkania było zapoznanie z różnymi technikami dekorowania ozdób piernikowych. Uczestnicy zgłębiali wiedzę w zakresie różnych technik zdobienia i dekoracji ciasteczek. Zapoznali się z techniką sporządzania lukru królewskiego, jak też sposobów wykonywania ozdób, które użyte zostały do dekoracji.
Efektem współpracy były oryginalne i przepełnione kolorami, pachnące świętami pierniczki. Panie biorące udział w warsztatach pokazały swoje zdolności artystyczne. Przy pomocy lukru i ozdób cukierniczych powstawały aniołki, gwiazdki, śnieżynki, choinki, dzwoneczki. Każde świąteczne ciasteczko wykonane zostało w oryginalny sposób.

Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych: Elżbieta Matusz i Agata Paradysz

EB Dark Mode