Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

„Przy deserze o Niepodległej”

niepodlegla deser 202215 listopada 2022 r. odbyła się w naszej szkole Wieczornica „Przy deserze o Niepodległej”, która poświęcona była przypomnieniu znanych polskich pieśni patriotycznych i legionowych.

Motywem przewodnim spotkania był patriotyzm, o którym mówi się coraz mniej, zaś celem przypomnienie, czym jest patriotyzm i jak należy go okazywać także w czasach pokoju. Jedną z najbardziej znanych w naszym kraju pieśni patriotycznych jest „Rota”, której wykonanie otworzyło wspólne śpiewanie. Następnie społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: seniorzy z Domu Dziennego Pobytu Senior – Wigor w Korczynie, panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kopytowej i sąsiedzi szkoły wspólnie zaśpiewali kilka znanych pieśni legionowych i żołnierskich.
Do wspólnego śpiewania dołączyli uczniowie z Ukrainy, którzy zaśpiewali pieśni - symbole patriotyzmu i walki o wolność ich ojczyzny. Na zakończenie uczestnicy wysłuchali koncertu w wykonaniu Chóru Legato działającego przy Gminnym Centrum kultury, czytelnictwa i sportu w Chorkówce.
Mamy nadzieję, że nasze spotkania będą miały charakter cykliczny i staną się okazją do przypomnienia także innych pięknych pieśni narodowych.

Opracowała Małgorzata Płatek

EB Dark Mode