Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości

akademia 11 listopada 202211 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju niepodległego państwa.


„Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów” - takie motto przyświecało uroczystej akademii zorganizowanej w dniu 10 listopada w naszej szkole. Przy pięknej dekoracji, która poświęcona była wszystkim, którzy oddali życie za Ojczyznę, w wyjątkowy sposób uczczono zakończenie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach niewoli.
Zgodnie z zaleceniem Ministra Edukacji Narodowej akademię rozpoczęto odśpiewaniem o godzinie 11:11 czterech zwrotek hymnu narodowego.
Uczniowie zaprezentowali całej społeczności szkolnej historię naszego narodu od momentu pierwszego rozbioru Polski do odzyskania wolności. Recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Program ubarwił taniec z flagami przygotowany przez pana Wiesława Wójcika. Ważnym elementem uroczystości był także apel poległych.
Radość z odzyskanej wolności wyraziliśmy tortem urodzinowym w barwach narodowych i życzeniami dla Polski.
Program przygotowały pani Małgorzata Mercik i pani Monika Delikat, a zaprezentowali uczniowie z klasy IV TF: Gazda Katarzyna, Długosz Aleksandra, Skwara Ilona, Petka Angelika, Chrobok Aleksandra, Kuzian Sara, Bontal Krzysztof, z klasy III TF: Kostur Marlena, Kapelan Wiktoria, Fiedeń Karolina, Zajdel Kinga, Żurawicz Jakub, klasa II TF: Zajdel Oliwia, klasa II TŻ: Rachwał Emilia, Cichocki Paweł, z klasy IV TŻ: Wojeński Daniel, Kołek Bartłomiej, Kasprzyk Kacper oraz klasa I F: Wiszniewska Aleksandra, Wilk Nikola.

Opracowanie: Monika Delikat
Małgorzata Mercik

EB Dark Mode