Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

14 listopada - Dzień Czystego Powietrza

dzien czystego powietrza 2022Zespół szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Krośnie przystąpił do realizacji projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego, jakość. W ramach realizacji projektu 14 Listopada świętowaliśmy Dzień Czystego Powietrza. Korzystając z pakietu materiałów edukacyjnych opublikowanego na platformie eduESA ( filmy z ciekawymi doświadczeniami smogowymi, krzyżówki, rebusy, jak również interaktywne gry) uczniowie klasy IV TA mieli możliwość zapoznać się z tematyką zanieczyszczeń powietrza, działań antysmogowych i działaniem mierników jakości powietrza.
W ramach projektu ESA na budynku naszej szkole zainstalowano miernik, jakości powietrza za pomocą, którego mierzone są w trybie ciągłym następujące parametry: • stężenie pyłu PM2.5 • stężenie pyłu PM10 • temperatura powietrza • ciśnienie atmosferyczne • wilgotność powietrza na zewnątrz szkoły. Dane prezentowane są na portalu projektu oraz na ekranach informacyjnym.
„Oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu, dlatego warto zastanowić się, co możemy zrobić dla naszego zdrowia i ochrony środowiska, ponieważ czyste powietrze to podstawa i dobro, które powinniśmy chronić niczym największego skarbu”.

opracowanie: Ewa Długosz - Radoń

EB Dark Mode