Dyktando

dyktando ua 20229 listopada Ukraina obchodzi Dzień języka ukraińskiego oraz piśmiennictwa. Z tego powodu już od 2000 roku istnieje tradycja napisania Dyktando Narodowej jedności.

Dziś taka Ogolnoukrainska akcja odbyła się już 22 raz. I chociaż teraz w Ukrainie jest wojna, ale wszyscy chętni mogli dołączyć się do Dyktanda. Tak, jak zrobili uczniowe naszej szkoły z Ukrainy. Dyktando pisały dzieci z Kijowa i Doniecka, Ługańska i Krzemieńczuka, z Energodara i Ternopola, z Sum i Czerkas, Stryja i Welykych Mostów - młodzież z I TA/TF, I TŻ, II TŻ i II TF.
Ciekawe, że dla niektórych Ukraińców te Dyktando Narodowej jedności stało pierwszym w życiu, a napisały go tu, w Polsce.

opracowanie: Kateryna Statsenko