Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Szkolny konkurs fryzjerski „Jesienne metamorfozy – FRYZURA BOHO”

jesienne metamorfozy 2022W dniu 09.11.2022 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs fryzjerski „Jesienne Metamorfozy”.

Otwarcie zmagań fryzjerskich rozpoczął Pan dyrektor Bogdan Skotnicki, który powitał Komisję Konkursu, nauczycieli uczących zawodu, jak również młodzież biorącą udział w rywalizacji.
Pan dyrektor podziękował nauczycielom zawodu za przygotowanie kolnej edycji Jesiennych Metamorfoz, które cyklicznie odbywają się w naszej szkole, a młodzieży życzył powodzenia.

Od kilku lat niezależnie od sezonu możemy obserwować trend, który wpisał się do świata mody zaskakując swoją ponadczasową i niebanalną formą, lekkiego uczesania inspirowanego wzornictwem roślin, ażuru i koronki oraz kolorystyką nawiązującą do barw natury. Tą wiedzę i umiejętności zaprezentowali uczniowie klas technikum fryzjerskiego, tworząc piękne fryzury odzwierciedlające stylistykę boho.

Zmagania uczestników oceniała Komisja w składzie:
Wicedyrektor Agata Betlej
Mistrz w zawodzie Agata Gierlach
Małgorzata Ciereszyńska
Jolanta Ochenduszko
która, przyznała następujące miejsca za: estetykę wykonania fryzury, zastosowane techniki, kreatywność w tworzeniu fryzury oraz ogólny wyraz artystyczny stylizacji stroju i makijażu:

I miejsce Karolina Mokrzycka kl. IV TF/g
II miejsce Tutak Weronika kl. IV TF/p
III miejsce Dagmara Nawrocka kl. III TF
Wyróżnienie otrzymała Magda Szmyd kl. III TF

Podsumowaniem rywalizacji w tworzeniu fryzur, była wypowiedź mistrzyni Pani Agaty Gierlach, która podkreśliła, iż umiejętności uczniów są na wysokim poziomie, mimo ich jeszcze młodego wieku i pożyczyła dalszych sukcesów zawodowych.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie głównych nagród oraz sponsorowi firmie AFK Gorlice za ufundowanie upominków dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie.

Opracowały: Aneta Nowotyńska i Wioleta Zięba

EB Dark Mode