Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Zajęcia analityki technicznej i procesowej w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

cds 2022Uczennice Klasy IV TA (Technik Analityk) w ramach wycieczki przedmiotowej zapoznały się z cyklem powstawania szkła oraz komponentami potrzebnymi do jego wytwarzania.

W trakcie pokazów hutniczych miały możliwość zobaczyć produkcję szkła na żywo, mistrzowską obróbkę szkła, na którą składają się m.in. barwienie, topienie, gięcie, szlifowanie, cięcie, polerowanie, piaskowanie, grawerowanie. Udział w warsztatach szklanego rzemiosła pozwolił uczennicom zdobyć nowa wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu sztuki malowania i dekorowania wyrobów szklanych.

Projekcja filmu o historii produkcji szkła pozwoliła na wzbogacenie wiedzy z zakresu rozwoju hutnictwa szkła i rozwoju miasta Krosna. Uczennice miały możliwość również podziwiać wystawę artystycznych przedmiotów wykonanych ze szkła m. in. wystawę w Piwnicach Przedprożnych Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Moniki Rubaniuk, absolwentki Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, zatytułowaną „Matecznik” oraz wystawę prezentującą rzeźby szklane, których autorką jest łotewska artystka i projektantka szkła - Anda Munkevica.

opracowanie: Ewa Długosz - Radoń

EB Dark Mode