W poszukiwaniu klimatu na Narodowe Czytanie

narodowe czytanie 2022Włączanie się w akcję Narodowego Czytania to już tradycja w naszej szkole. To już jedenasta edycja akcji, której celem jest promocja literatury polskiej i czytelnictwa.

Tym razem „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza młodzież czytała w Piwnicy PodCieniami. Dzięki uprzejmości pani Magdaleny Czelna - Mikosz i pani Iwony Jurczyk mogliśmy słuchać ludowych podań i legend, zamkniętych w liryczno – epickich balladach, w klimatycznym miejscu bardzo podkreślającym ich tajemniczość. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat oryginalności ballad, poznali treść kilku z nich w interpretacji pani wicedyrektor Agaty Betlej i pani Iwony Jurczyk oraz koleżanek i kolegów. Dodatkową atrakcją było przedpremierowe obejrzenie wystawy plakatu pt.: „Punkt widzenia”.

opracowanie: Małgorzata Płatek