Udział w konferencji

konferencja 2022W dniu 15 września uczniowie klasy 3 TA/TŻ (grupa technik żywienia i usług gastronomicznych) uczestniczyli w VIII konferencji z cyklu „Rośliny zielarskie, kosmetyki naturalne i żywność funkcjonalna” Polskie zioła w medycynie i tradycji kulturowej.

Wysłuchaliśmy trzech bardzo interesujących wykładów: „Radioprotekcyjne właściwości surowców zielarskich”, „Wybrane surowce zielarskie pozyskiwanie z roślin z rodziny Lamiaceae”, „Probiotykoterapia - nowa moda czy konieczność?”.
Dzięki tym wykładom zdobyliśmy wiele cennych informacji na temat naszego zdrowia i sposobach dbania o nie, wykorzystując m.in. zioła. Na koniec spotkania mieliśmy możliwość dostania odpowiedzi od specjalistów na nasze pytania. Dziękujemy Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie za możliwość uczestniczenia w tej konferencji. Wyjście na konferencję odbyło się w ramach lekcji przedmiotowej PTZiU.

Opracowała: Magdalena Adamska, Anna Kustroń