Aktualności
Covid-19


fb youtube flickr pinterest

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Zdawalność egzaminu z kwalifikacji HGT.02 - Przygotowanie i wydawanie dań

W ubiegłym roku szkolnym w sesji letnie uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu zawodowego z kwalifikacji HGT.02 - Przygotowanie i wydawanie dań, który odbył się w technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz w szkole Branżowej w zawodzie kucharz.

Ogólnie do egzaminu przystąpiło 50 uczniów. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Zdawalność egzaminu w technikum jest na poziomie 94% (w kraju na poziomie 90%). W szkole branżowej natomiast zdawalność egzaminu w naszej szkole jest na 100%.
Gratulujemy uczniom tak wysokich wyników na egzaminie zawodowym.

opracowanie: Alicja Kus