Aktualności
Covid-19


fb youtube flickr pinterest

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2022 2023 baner

Uczniowie ZSP Nr 2 w Krośnie przygotowują się do wyjazdu!

Już w czerwcu kolejna grupa uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Krośnie wyjedzie na zagraniczne staże do Portugalii.

Do końca zbliżają się przygotowania do wyjazdu, na które składają się kursy języka angielskiego i języka portugalskiego, przygotowanie kulturowe i pedagogiczne. Pod koniec czerwca uczestnicy wylecą do Pavoa de Varzim w Portugalii, gdzie rozpoczną staże branżowe. Aby przygotować się do wyjazdu rozmawiali z kolegami i koleżankami, którzy całkiem niedawno wrócili z Barcellona Pozzo di Gotto - pięknej, położonej nad morzem miejscowości na Sycylii. Doświadczeni stażyści podzielili się wrażeniami z pobytu oraz udzielili wiele praktycznych wskazówek. We Włoszech swoje umiejętności branżowe doskonalili cukiernicy, kucharze i fryzjerzy, którzy w niewielkich, często rodzinnych firmach poznawali specyfikę branży i organizacji pracy. Sycylijscy pracodawcy poświęcali stażystom wiele uwagi i starali się w ciągu trzech tygodni przekazać jak najwięcej wiedzy i umiejętności. Uczyli nie tylko technologii sporządzania wielu typowych włoskich dań, ale także dokładności, higieny, czy dobrej organizacji pracy. Z chęcią udzielali bardzo szczegółowych informacji na temat pochodzenia oraz procesu produkcji włoskich serów i szynek, które podawali w swoich restauracjach. Radzili także, jak dobrze zarządzać własnym biznesem. Niezapomniane wrażenia oraz wiele interesujących informacji na temat historii miast i ich zabytków pozostawiły wycieczki, w czasie których uczniowie zwiedzili: Palermo, Cefalu, Taorminę, Milazzo, Messynę oraz zobaczyli Etnę. Dodatkową atrakcją pobytu była możliwość integracji stażystów z młodzieżą z Hiszpanii, Węgier, Francji i Włoch. Uczniowie nawiązali nowe, międzynarodowe znajomości i wykorzystywali znajomość języków obcych w praktyce. Dzięki realizacji Projektu „Zagraniczny staż = lepsza przyszłość” realizowanego i współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+” 16 uczniów i 1 nauczyciel odbyli staże branżowe we Włoszech, natomiast w najbliższym czasie 16 uczniów wyjedzie do Portugalii, a także 15 uczniów i 3 nauczycieli będzie poszerzać umiejętności zawodowe w Hiszpanii.

>>> fotorelacja z realizacji projektu

Autor: Małgorzata Płatek/ZSP Nr 2 w Krośnie

ZSP2 - KOD QR

zsp2 qr

DLA RODZICA

Przyjęcia stron:

I. Dyrektor Szkoły Bogdan Skotnicki

1) poniedziałek 12.00 – 14.00
2) czwartek 14.15 – 16.15

II. Wicedyrektor Agata Betlej

1) wtorek 14.00 – 16.00
2) piątek 11.00 – 13.00


Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2021/2022:

1. Technikum Nr 2:
12.XI.2021, 11.I.2022, 2.V.2022, 4 - 6. V.2022, 17.VI.2022, 21.VI.2022.

2. Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2:
12.XI.2021, 11.I.2022, 2.V.2022, 4.V.2022, 17. VI.2022, 21.VI. 2022.


>>> Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży na 800-12-12-12


 >>> mOchrona – nowa aplikacja ochrony rodzicielskiej


 >>> dodatkowe zajęcia psychologiczno-pedagogiczne


 >>> nastolatki w wirtualnym tunelu

BIULETYN SZKOLNY

"SZPETNAR" W MEDIACH

pisza o nas

KLASA PATRONACKA

nafta

jagusia

PATRONAT NAUKOWY

kpu

WSIiZwspia

PARTNERZY

orlen lab

iwonicz

ekrosno

przychodnia pirania

nzoz

szpital

inspekcja weterynaryjna