Aktualności
Covid-19


fb youtube flickr pinterest

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Pokaz potraw z wykorzystaniem mięsnej masy mielonej

pokaz potraw 2022Mięso mielone jest bardzo często wykorzystywane w polskich kuchniach. Jego uniwersalność polega na tym, że możemy je dodawać do szeregu rozmaitych potraw, kreując tym samym bardzo ciekawe dania obiadowe.

Na zajęciach z pracowni gastronomicznej odbył się pokaz, którego tematem było „Wykonywanie potraw z wykorzystaniem mięsnej masy mielonej”. W pokazie wzięli udział uczniowie klas: I K i I TŻ. Wykonali oni następujące potrawy:

Lasagna, zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym, spaghetti z sosem mięsno – pomidorowym na śmietance, pulpety z makaronem, papryka faszerowana, naleśniki po bolońsku, zapiekanka z ziemniaków i mięsa mielonego, makaron z sosem mięsno – pomidorowym, burrito.
W załączeniu zdjęcia potraw z wykorzystaniem mięsnej masy mielonej.

opracowanie: Agata Paradysz