,,Ignacy Łukasiewicz - Polak, który rozświetlił mrok”

lukasiewicz 2022W dniu 10 maja 2022 r. uczniowie klasy II TA/TŻ wraz z wychowawcą mieli zaszczyt uczestniczyć w wystawie zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie, dotyczącej Patrona Roku 2022 pt. ,,IGNACY ŁUKASIEWICZ - POLAK, KTÓRY ROZŚWIETLIŁ MROK”.

Prelekcję wygłosiła p. Barbara Olejarz, która sprawuje funkcję Dyrektora Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w Quizie, który przygotował i przeprowadził p. Dyrektor PCEN-u w Krośnie - Andrzej Dziugan.
I miejsce zdobyła Magdalena Marszałek
II miejsce: Karolina Świrad
III miejsce: Zofia Kwiatanowska

Uczestnicy otrzymali wartościowe nagrody, a następnie zaproszono nas na projekcję filmu pt. ,,Łukasiewicz nafciarz romantyk”.
Wystawa przypomniała nam o wybitnej osobowości, jaką był Ignacy Łukasiewicz, a także pozwoliła poznać jego historię i dokonania w szerszym wymiarze.

Opiekun grupy : Iwona MIlczek -Hejnar