Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

Spotkanie Misyjne w naszej szkole

spotkanie misyjne 202210 maja 2022 r. w naszej szkole Grupa Misyjna RAFIKI, której opiekunem jest p. Wojciech Bazan, zorganizowała „Spotkanie Misyjne”, którego Gośćmi byli: s. Jolanta Burdak klawerianka odpowiedzialna za Projekt Adopcji Serca na Wyspach Zielonego Przylądka, ks. Jose Julio Fortes proboszcz Parafii św. Antoniego w Paul i Pani Margarita Fatima Medina oraz s. Agata Wójcik klawerianka Delegatka Matki Generalnej w Polsce i odpowiedzialna za Projekt Adopcji Serca w naszym kraju.


Tematem spotkania była „Praca misyjna związana z Projektem Adopcji Serca oraz aktualna sytuacja adoptowanych dzieci i ich rodzin”.
W spotkaniu wzięła udział młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami i Dyrekcją. Dzięki prezentacji multimedialnej, uczestnicy spotkania mogli nie tylko posłuchać o codziennych problemach adoptowanych dzieci i ich rodzin na Cabo Verde, ale również zobaczyć na prezentowanych zdjęciach warunki, w jakich żyją.
Była to wspaniała okazja do przybliżenia całej społeczności szkolnej nie tylko tematyki misyjnej, ale również aktualnej sytuacji mieszkańców na Wyspach Zielonego Przylądka. Wszyscy z zainteresowaniem przysłuchiwali się słowom Prelegentów, którzy w niezwykle barwny i ciekawy sposób odpowiedzieli nam, jak wygląda codzienność na Carbo Verde.
Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem społeczności szkolnej z Wyjątkowymi Gośćmi.

Opracował:
Wojciech Bazan opiekun Grupy RAFIKI

EB Dark Mode