Szkolny konkurs fryzjerski „Wiosenne metamorfozy”

metamorfozy 202226 kwietnia 2022 r. odbył się szkolny konkurs fryzjerski „Wiosenne metamorfozy”. Współorganizatorem konkursu był Hufiec Pracy 9 – 10.

Na konkurs stawiły się reprezentacje Branżowych Szkół I Stopnia. Wszystkie autorskie projekty fryzur zostały wykonane z wielką precyzją. Nakład sił, środków i pomysłów był ogromny. Cierpliwe modelki wytrzymywały nie tylko działania fryzjerów. Dopełnieniem fryzury były stylizacje odzieżowe, makijaż oraz dodatki podkreślające zmysł fryzury wykonanej przez ucznia lub pracownika młodocianego.

Komisja konkursowa, aby wyłonić zwycięzców, musiała szczególną uwagę zwrócić na kreatywność i pomysłowość formy fryzury oraz spójność stylizacji. Każda praca zasługiwała na uwagę. Fryzjerska rywalizacja nagrodzona została brawami. Publiczność miała możliwość głosowania i wytypowania swojej najciekawszej fryzury.

Jury konkursu w składzie: dyrektor szkoły – B. Skotnicki, p. Beata Kalisztan – mistrz fryzjerstwa (zaproszony gość), pracownicy Hufca Pracy 9 -10 , pracownicy ZSP Nr 2 wyłoniło najlepszych:
I miejsce – Patrycja Maciejowska kl. 3 F/K
II miejsce – Aleksandra Mosur kl. 3 F
III miejsce – Mateusz Skrzęta kl. F/K

Wyróżnienia otrzymali:
• Aleksandra Włodarz kl. 3 F
• Emanuela Bujara kl. 3 F/K
• Gabriela Wojnar kl. 3 F

Nagrody dla nagrodzonych i wyróżnionych ufundowali: dyrektor ZSP Nr 2, Hufiec Pracy 9 – 10, p. Beata Kalisztan.
Pozostałe uczestniczki: Emilia Zygmunt kl. 3 F/K, Aleksandra Sieniawska kl. 3 F, Weronika Józefczyk kl. 3 F/K również otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasz konkurs spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem młodych mistrzów fryzjerskiego rzemiosła.
Uczestnikom dzisiejszego konkursu życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Kozdraś
Barbara Lągawa - Dereń