Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

ZSP2 oferta 2024 2025 baner

I miejsce w konkursie kulinarnym podczas Dnia Hiszpańskiego zorganizowanego przez KPU w Krośnie

dzien hiszpanski kpu 2022I miejsce w konkursie kulinarnym podczas Dnia Hiszpańskiego zorganizowanego przez Karpacką Państwową Uczelnię w Krośnie zdobyli uczniowie ZSP Nr 2.

Sukces odnieśli Katarzyna Wiśniowska i Kamil Konopka uczący się w klasie trzeciej technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz p. Anna Kustroń i p. Agnieszka Gonet, które pomogły w przygotowaniach do konkursu. Uczestnicy wykorzystali doświadczenie zdobyte podczas stażu branżowego w Hiszpanii, które odbyli w ramach projektu „ Zagraniczny staż – szansą rozwoju zawodowego” Erasmus + (programu Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020). Dzięki pozyskaniu przez szkołę funduszy europejskich uczniowie i nauczyciele mogli poszerzać wiedzę kulinarną w rzeczywistych warunkach w hiszpańskich restauracjach pod czujnym okiem kucharzy z Sewilli. Do konkursowej degustacji potraw hiszpańskich uczniowie przygotowali: kanapki na bagietce z guacamole, tapenadą oraz karmelizowaną gruszką, wykorzystując typowe hiszpańskie produkty m.in. oliwki, oliwę, szynkę iberyjską, avocado, sery. Skład komisji oceniającej stanowili Hiszpanie przebywający w KPU w Krośnie w ramach wymiany studenckiej Erasmus. Umiejętności kulinarne naszych uczniów zostały docenione i przyniosły wymierne efekty. W trakcie spotkania uczestnicy z łatwością nawiązywali obcojęzyczne kontakty oraz wymieniali doświadczenia z międzynarodowych staży i praktyk, Dzielili się także wiedzą i doświadczeniem branżowym z innymi uczestnikami konkursu, studentami i pracownikami uczelni.

EB Dark Mode