Analitycy w akcji!

analitycy w akcji 2022Uczniowie kształcący się na kierunku technik analityk w ramach opracowanej innowacji technologia produkcji kosmetyków uruchomili szkolną fabrykę kosmetyków naturalnych oraz świec parafinowych.

W trakcie trwania semestru na zajęciach z technik laboratoryjnych uczniowie zdobywali wiedzę teoretyczną, która pomogła im w zrozumieniu procesu produkcyjnego, a także właściwości fizykochemicznych otrzymanych produktów. Podczas zajęć praktycznych w laboratorium analitycy nabywają umiejętności praktyczne, które są niezbędne do prawidłowej i bezpiecznej pracy w laboratorium.
Efektem prac całego zespołu analityków są setki kosmetyków (m.in. mydełka naturalne o właściwościach nawilżających oraz peelingujących, sole kąpielowe wzbogacone w naturalne zioła, musujące kule kąpielowe o właściwościach nawilżających), a także świec parafinowych o naturalnych zapachach, wzbogacone darami natury.