Warsztaty pierników

warsztaty piernikow 2021Dnia 14.12.2021 r. w Szkole Podstawowej w Chorkówce odbyły się warsztaty pieczenia świątecznych pierników, które prowadziły uczennice kl. III i IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod okiem opiekunki - E. Jaracz, w ramach współpracy między szkołami.

Była to fantastyczna zabawa, bo dzieci musiały samodzielnie zagnieść ciasto według podanej receptury, później wykroić najróżniejsze kształty związane z motywami świątecznymi i upiec. W szkole roznosił się wspaniały korzenny zapach, który zawsze towarzyszy świętom Bożego Narodzenia. Dużą frajdę sprawiło dzieciom zdobienie pierniczków lukrem i kolorowymi ozdobami. Warsztaty były wspaniałą lekcją umiejętności zawodowych.