Prelekcja

prelekcja2 20211 grudnia 2021 r. odbyła się w naszej szkole prelekcja asp. Tomasza Czelnego, pracownika Komendy Miejskiej Policji w Krośnie na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich.
Prelekcja została zorganizowana przez pedagoga szkolnego dla klas I TF, I TŻ, I W i I F/K.

W prelekcji uczestniczyła również klasa II W w ramach działań profilaktycznych podejmowanych w naszej szkole we współpracy z OHP.
Uczniowie mieli możliwość zweryfikowania swojej wiedzy na temat obecnie obowiązujących przepisów prawa dotyczących czynów karalnych. Żywo reagowali na prezentowane fakty zadając dodatkowe pytania.
Poruszona podczas prelekcji tematyka miała bardzo szeroki zakres. Omówiono problem palenia papierosów, używania substancji zabronionych, zagrożeń związanych z używaniem Internetu a także innych czynów karalnych, takich jak naruszenie nietykalności osobistej, kradzieże, przemoc, czy wykroczenia drogowe.
Przedstawiciela policji p. T. Czelnego w imieniu ZSP Nr 2 w Krośnie przywitał pan dyrektor Bogdan Skotnicki.