Akcja Misyjna – „Podziel się radością z Afrykańskimi dziećmi – Podaruj dzieciom kolorowe kredki”

akcja misyjna 2021W dniach 20 – 27 stycznia 2021 r., pomimo pandemii i krótkiego terminu akcji, Grupa Misyjna RAFIKI, działająca w naszej szkole, przeprowadziła Akcję Misyjną, która miała na celu zebranie przyborów szkolnych typu: kredki, ołówki, flamastry, pisaki, długopisy oraz kolorową kredę do tablicy.

Oprócz młodzieży należącej do Szkolnego Wolontariatu Misyjnego, w akcji wzięli również udział uczniowie z klas: 1 TF, 2 TF (G), 2 TA/TŻ (G) i 3 TŻ/TTŻ. Zebrane przybory zostały wysłane do Centrum Misyjnego w Poznaniu, które prowadzą Siostry Klawerianki. Stamtąd trafią do Placówki Misyjnej Braci Kapucynów w Czadzie. Z pewnością, zebrane przybory szkolne, sprawią mieszkającym tam dzieciom wiele radości.
Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli tę akcję.

Jesteście Wspaniali !!!

Opracował opiekun Grupy Rafiki:
Wojciech Bazan