Zajęcia w Akademii Młodego Zawodowcy dobiegły końca

amz 05 2019Ostatnie w tym roku zajęcia w naszej Akademii Młodego Zawodowcy odbyły się pod hasłem ,,Truskawki - królowe maja” oraz ,,Wiosenne loczki
i warkocze”.

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Świerzowej Polskiej wzięli udział w warsztatach kulinarno - kelnerskich oraz fryzjerskich. W pracowni gastronomicznej królowały truskawki w postaci następujących potraw: knedle z truskawkami, koktajle truskawkowe, naleśniki z truskawkami, pancakes z sosem truskawkowo – jogurtowym.
Na główkach małych modelek można było podziwiać warkoczyki, koczki i loczki. Dzieci były zachwycone zajęciami, bez problemu wskazywały narzędzia, które są używane przy wykonywaniu czynności zawodowych.

Podsumowując….
W bieżącym roku szkolnym naszą Akademię ukończyło 186 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Krosna, Szczepańcowej, Ustrobnej, Królika Polskiego, Świerzowej Polskiej, Korczyny oraz Roztok. W trakcie zajęć odbywały się warsztaty kulinarne, kelnerskie, cukiernicze, fryzjerskie i kosmetyczne. Zarówno dzieci uczestniczące w zajęciach, jaki i ich opiekunowie byli pod wrażeniem różnorodności warsztatów.
Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!