Noc Muzeów’ 2018 – Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek

noc muzeow 2018W sobotę 19 maja 2018 r. uczniowie i absolwenci naszej szkoły, działający w Szkolnym Wolontariacie Misyjnym – Grupa RAFIKI, wraz z opiekunem i koordynatorem P. Wojciechem Bazanem, wzięli udział w tegorocznej edycji „Nocy Muzeów”, w Muzeum Misyjnym Sióstr Klawerianek w Krośnie.

Młodzież oprócz zwiedzenia ekspozycji i wystawy fotograficznej o „Marzeniach afrykańskich dzieci”, wzięła udział w spotkaniu z siostrą misjonarką Immakulatą Faustynowicz, pełniła również funkcje związane z obsługą techniczną tej imprezy.
Było to dla nas wspaniałe spotkanie, które pozwoliło nam choć na chwilę przenieść się w różne zakątki świata, podczas zwiedzania ekspozycji muzeum misyjnego, poznać marzenia afrykańskich dzieci i codzienne życie w Kamerunie, a jednocześnie zadbać o sprawny przebieg imprezy u Sióstr Klawerianek.

Opracował:
Wojciech Bazan