Majówka Misyjna

majowka misyjna 2017W dniu 9 maja 2017 r. Siostry Klawerianki i Wspólnota Misyjna „FURAHA”, Wolontariat Misyjny – Grupa „RAFIKI” z naszej szkoły, której opiekunem jest P. Wojciech Bazan, Radio FARA, młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie – klasy fryzjerskie: I TF, II TF i III TF wraz z nauczycielami zawodu P. Lilianą Sawaryn i P. Anetą Nowotyńską przygotowali wspólnie VIII edycję MAJÓWKI MISYJNEJ pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

Gościem specjalnym byli: s. Jolanta Burda i o. Benvindo Rodrigues z Cabo Verde.
Majówka odbyła się na Hali Widowiskowo – Sportowej w Krośnie. Program obejmował: Spotkanie z Misjonarzem, Mszę Św. w Bazylice Mniejszej w Krośnie, losowanie nagród w „Konkursie plastycznym na temat życia w Afryce”, wspólne zabawy oraz wiele innych atrakcji: Wystawę Misyjną, Kuchnię misjonarza, Afrykańską szkołę, Cukiernię Bambo, Targ pod Baobabem, Stoisko z pamiątkami misyjnymi, Fryzury Świata i Malowanie Twarzy.
W imprezie wzięło udział blisko 1300 dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży z gimnazjum, z województwa podkarpackiego.

Opracował:
mgr Wojciech Bazan