Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

10-lecie Zespołu Admiratio oraz „Wieczór debiutów artystyczno – zawodowych” w ramach „Dni otwartych” w ZSP Nr 2 w Krośnie

admiratio 10 lecie 20176 marca 2017 r. w naszej szkole odbyła się impreza z okazji 10- lecia działalności Zespołu Admiratio połączona z „Wieczorem debiutów artystyczno – zawodowych” w ramach „Dni otwartych” szkoły.

Tego dnia przed południem dla całej społeczności szkolnej zespół wystąpił ze specjalnym programem pt. „Przeżyjmy to jeszcze raz..”, w którym zaprezentował fragmenty programów z minionych lat. W ramach jubileuszu zorganizowany został również „Kiermasz zdrowego pieczywa”, przygotowany przez właściciela Piekarni w Łężanach P. Marka Kiełtykę, podczas którego można było degustować i zakupić różnego rodzaju pieczywo. Światło dzienne ujrzała także najnowsza płyta Admiratio o wymownym tytule „Niezwykła”, na której znalazło się 12 piosenek w wykonaniu wokalistek zespołu. Dochód z tej imprezy został przekazany dla dzieci z Cabo Verde, w ramach Akcji Misyjnej organizowanej przez Siostry Klawerianki.
Po południu odbył się „Wieczór debiutów artystyczno – zawodowych”, na którym byli obecni licznie przybyli rodzice uczniów klas I technikum usług fryzjerskich oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych. Gościliśmy również rodziców wraz z dziećmi, które w najbliższym czasie chcą podjąć naukę w naszej szkole. Wieczór debiutów uświetnił Zespół Admiratio z programem „Przeżyjmy to jeszcze raz..”, w którym wystąpiła również młodzież klas pierwszych technikum. Zaprezentowała ona oprócz swoich talentów wokalnych i recytatorskich, wspaniały i pełen fantazji pokaz fryzur, makijażu i mody w wieczorowym klimacie oraz kącik kulinarny. Po programie, w dalszej części wieczorku, w/w uczniowie prezentowali umiejętności zdobyte w trakcie zajęć praktycznych. Klasa fryzjerska mogła pochwalić się wyczesanymi fryzurami specjalnie na tę okoliczność, a grupa gastronomiczna przygotowała stół szwedzki z różnymi zakąskami i potrawami, które z pasją i sercem przygotowali dla swoich rodziców. W specjalnie przygotowanej kawiarence rodzice wraz ze swoimi pociechami podejmowani byli herbatą, kawą oraz różnymi słodkościami, przygotowanymi przez same uczennice.
Cała impreza odbyła się pod czujnym okiem wychowawców klas pierwszych: P. Moniki Delikat i P. Małgorzaty Ciereszyńskiej oraz nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych: P. Liliany Sawaryn, P. Alicji Kus, P. Elżbiety Jaracz i P. Haliny Szpiłyk, a także opiekuna Zespołu Admiratio P. Wojciecha Bazana. Zdjęcia wykonali uczniowie klasy maturalnej: Katarzyna Korab i Łukasz Wosiewicz.
Goście byli zachwyceni umiejętnościami swoich dzieci, jakich nabyli w ciągu półrocznej nauki w naszej szkole, a nowi kandydaci wraz z rodzicami mieli okazję nie tylko zwiedzić naszą szkołę, ale również przyjrzeć się jej działalności z bliska.

Opracował: Wojciech Bazan

EB Dark Mode