Rok Szkolny 2014/2015
OFERTA NA ROK 2018/2019!

Rok Szkolny 2014/2015

Wycieczka w Pieniny

pieninyW dniu 11.06.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce zorganizowanej przez HP 9-10 Krosno do Pienińskiego Parku Narodowego pod opieką kadry hufca i nauczycieli wychowania fizycznego ZSP Nr 2 w Krośnie.


Większość młodzieży po raz pierwszy miała okazję podziwiać piękno gór. Rezerwat pieniński przywitał nas piękną letnią i słoneczną pogodą. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie zamku w Niedzicy gdzie uczestnicy wysłuchali legendy o Janosiku więzionym w lochach zamku oraz o księżnej Brunhildzie, którą niekiedy nocą można zobaczyć wyglądającą z baszty zamku za swoim ukochanym. Uczestnicy zwiedzili zaporę na Dunajcu, podziwiali piękno otaczającej przyrody oraz zaśnieżone szczyty Tatr. Niezapomnianą atrakcją był rejs gondolami „Czorsztynianka" pełniącymi rolę „wodnych taksówek", które kursują między zamkami w Czorsztynie i Niedzicy. Rejs dał chwilę wytchnienia przed następnym etapem wycieczki, którym było zwiedzanie muzeum i ruin zamku w Czorsztynie. Trochę zmęczeni uczestnicy wycieczki stanęli u podnóża góry Wdżar, gdzie szlakiem dotarli na tor saneczkowy „Kluszkowce". Zjazd na kilometrowej trasie podniósł nie jednemu uczestnikowi poziom adrenaliny.
Po zejściu ze szlaku i krótkim podsumowaniu wycieczki ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Zajazd w „Pasternikach" ugościła nas pysznym i sytym obiadem, który był ostatnim etapem wycieczki.
Przedsięwzięcie to stanowiło świetną okazję do lepszej integracji młodzieży i jednocześnie uczyło kultury czynnego wypoczynku, zachęcającej do poznawania naszych rodzimych zakątków przyrodniczo-historycznych. Wycieczka w tak niezwykłe miejsca pozostanie w pamięci młodych ludzi na długie lata.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

nabor logo 2018

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin