Rok Szkolny 2014/2015
OFERTA   NA   ROK   2019/2020
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

Rok Szkolny 2014/2015

Wiosenne metamorfozy w HP 9-10 Krosno - II edycja

metamorfozyW obecnych trudnych czasach nie jest łatwo zdobyć i utrzymać dobrą pracę. I niewielu ma to szczęście, by wykonywać pracę, którą się lubi i do której ma się serce. Ważne jest by mieć w ręku dobry fach. I trudno nie zgodzić się z faktem, że fryzjerstwo i szeroko pojęta stylizacja do takich właśnie należy.

Z usług fryzjerów korzysta niemal każdy i to dość regularnie. Ten rynek raczej nigdy się nie wyczerpie, bez względu na przemijające mody, a nowe techniki stylizacji wręcz poszerzają wachlarz możliwości.
Fryzjerstwo to sztuka. Fryzjer jest Artystą, który tworzy dzieła sztuki – niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju i oryginalne. Fryzjerstwo to także pasja, a ten kto strzyże, tworzy każdą fryzurę w doborowym towarzystwie: swojego talentu, inspiracji, weny twórczej, wiedzy i doświadczenia. Każdy z nas ma swój styl, swoją osobowość, które tylko wystarczy wydobyć i podkreślić, a to już zadanie Fryzjera.
I w zgodzie z takim przekonaniem, już od lat, Hufiec Pracy 9-10, wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie kształci kolejne pokolenia mistrzów fryzjerskich. Ze szkoły wyszło już wielu rzemieślników, którzy swoje pierwsze doświadczenia zdobyli w murach tej szkoły.
W dniu 29 kwietnia br. placówki zorganizowały WIOSENNE METAMORFOZY - konkurs fryzjerski z elementami stylizacji w modzie i makijażu. Dziewczyny stylizowały zaproszone przez siebie modelki, kreując ich nowy, wiosenny wygląd. Wśród laureatów, znalazła się Zofia Bieda uczestniczka II klasy, Weronika Szot z klasy I oraz Natalia Szymańska z klasy II.
Organizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wyjątkowo aktywnej współpracy Szkoły i Hufca. Nie było by jednak szans na takie wydarzenie bez pomocy i wsparcia salonów fryzjerskich i innych zakładów, w których dziewczęta odbywają praktyki. Wszystkie nagrody za miejsca na podium i upominki dla wszystkich uczestniczek zostały ufundowane przez Podkarpacką Wojewódzką Komendę OHP w Rzeszowie, a nagrody wręczał między innymi zastępca komendanta Hufca 9-10 w Krośnie, pan Adam Buczyński oraz kierownik praktycznej nauki zawodu – pani Barbara Kozdraś.
Fryzjerstwo to dzisiaj istotny dla kobiet i mężczyzn dział sztuki użytkowej. Szczególnie kobiety nie wyobrażają sobie życia bez usług fryzjerskich, które ewidentnie poprawiają im samopoczucie, bo są istotną częścią kreacji ich wizerunku. Warto jest więc wspierać takie inicjatywy i stawiać w edukacji i praktyce na zawody techniczne, które w dobrym wykonaniu zawsze znajdą miejsce na rynku pracy.

 

Autor zdjęć: Stanisław Machowski
Opis zdjęć:
Zdjęcie nr 1- Otwarcie konkursu przez Agatę Betlej w-ce dyrektor ZSP Nr2 w Krośnie (czwarta od lewej).
Zdjęcie nr 2 - Uczestniczki podczas konkursu.
Zdjęcie nr 3 - Laureatki konkursu wraz z modelkami.
Zdjęcie nr 4 - Wręczanie nagród i dyplomów uczestnikom przez Barbarę Kozdraś kierownik praktycznej nauki zawodu ZSP Nr2 w Krośnie ( pierwsza od lewej), Adama Buczyńskiego z-ca komendanta HP 9-10 Krosno oraz w-ce dyrektor ZSP Nr2 Agata Betlej.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA 2019/20

branzowa2019

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.