Rok Szkolny 2014/2015
OFERTA   NA   ROK   2019/2020
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

Rok Szkolny 2014/2015

Lekcje biologii w terenie

biologia w terenieDnia 28.04.2015 r. grupa 43 uczniów z klas II TŻ oraz III TŻ uczestniczyła w zajęciach terenowych z biologii, odbywających się w pobliskim Ogrodzie Jordanowskim.

Prowadzącym zajęcia był pan dr Dominik Wróbel, pracownik PWSZ w Krośnie. Podczas lekcji terenowej uczniowie mieli okazję nie tylko podziwiać piękno wiosennej przyrody, ale przede wszystkim zapoznać się z florą i fauną najbliższej okolicy. W trakcie spaceru alejkami parku oraz wzdłuż koryta rzeki Lubatówki pan dr D. Wróbel omawiał tematykę związaną z systematyką, morfologią oraz właściwościami prozdrowotnymi wybranych roślin zielnych, drzew i krzewów. Uczniowie w czasie lekcji „poza murami szkoły" nauczyli się rozpoznawać w naturalnych warunkach przyrodniczych m.in.: łuskiewnika różowego, czosnaczka, glistnika jaskółcze ziele, bluszczyka kurdybanka, dąbrówkę rozłogową, lipę, brzozę brodawkowatą, klon jawor, sosnę, modrzewia, jesiona.

Prowadzący zajęcia, biorąc pod uwagę zainteresowania zawodowe uczestników zajęć terenowych, w bardzo ciekawy sposób przybliżył wykorzystanie i zastosowanie niektórych roślin jako ziołowych przypraw oraz dodatków do potraw kulinarnych. Na zakończenie wycieczki pan dr D. Wróbel poinformował zgromadzonych uczniów, że uczestniczyli w pierwszej z cylku lekcji terenowych, które będą realizowane w ramach partnerskiej współpracy ZSP nr 2 z PWSZ w Krośnie.

W ramach podsumowania zajęć uczniowie uzupełniali karty pracy, przygotowane przez panią Wiolettę Lenik – nauczycielkę biologii. Uczestnictwo w takiej formie kształcenia biologicznego umożliwiło uczniom bezpośredni kontakt z roślinami i zwierzętami w ich środowisku, obserwację zjawisk fenologicznych, a także dostarczyło informacji dotyczących wpływu działalności człowieka na przyrodę. Sami uczniowie lekcje biologii na łonie natury uznali za ciekawe i atrakcyjne.

Organizatorem zajęć była pani Wioletta Lenik, w opiece nad uczniami pomogła pani Anna Kustroń.

Opracowanie: Wioletta Lenik

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA 2019/20

branzowa2019

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.