Rok Szkolny 2014/2015
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski
Szkolny konkurs baristyczny
XV Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik”
26 Finał WOŚP

Rok Szkolny 2014/2015

Spotkanie Wigilijne dla pensjonariuszy Hospicjum, ubogich i samotnych w Centrum Medyczno – Charytatywnym Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Krośnie

W dniu 20 grudnia 2014 r. w budynku Hospicjum w Krośnie przy ulicy Grodzkiej już po raz kolejny dla pensjonariuszy Hospicjum i dla ubogich, samotnych i potrzebujących zostało zorganizowane spotkanie wigilijne.

Podczas tego wieczoru, wszyscy zasiadający przy stołach wigilijnych mogli chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych kłopotach. Rozmowy, kolędowanie i smaczne potrawy – wszystko to tworzyło atmosferę rodzinnej wieczerzy wigilijnej. Tradycyjnie, przybyłych na kolację wigilijną gości powitał dyrektor Hospicjum ks. Marek Zarzyczny. Na wieczerzy nie zabrakło również Pana Prezydenta Piotra Przytockiego, który złożył wszystkim serdeczne życzenia, zdrowia, miłości, pokoju i radości, by te Święta Bożego Narodzenia przyniosły wiele przyjemnych chwil spędzonych w gronie najbliższych i przyjaciół. Następnie Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa odczytał ks. archiprezbiter Kazimierz Kaczor, a ks. bp Adam Szal pobłogosławił opłatki i w krótkim przemówieniu uświadomił zgromadzonym „jak potężna moc jest w rodzącej się Dziecinie". Dzieląc się opłatkiem, życzył, aby te Święta zbliżyły wszystkich do siebie, wyzwoliły wzajemną życzliwość i dobroć, skłoniły do wrażliwości wobec biednych, samotnych i cierpiących - „Abyśmy po każdej wigilii stawali się choć trochę lepsi". Przy akompaniamencie muzyki i śpiewie kolęd w wykonaniu scholi młodzieżowej z parafii św. Piotra i św. Jana z Dukli, w życzliwej i radosnej atmosferze łamano się opłatkiem i składano świąteczne życzenia oraz spożywano tradycyjne wigilijne potrawy.

Nasi wolontariusze – nauczyciele: pani Halina Szpiłyk, pani Anna Kustroń, pani Agnieszka Gonet, pani Grażyna Litwin i uczniowie: Karolina Zadrożna, Kamila Stachyrak, Gabriela Janiszewska, Diana Borek, Klaudia Hejnar, Brygida Leśniak, Bartłomiej Bielawa, Mateusz Hac, Mateusz Topolski, Konrad Zawisza, Wojciech Zając , Piotr Topolski, Sabina Pleśniar pomogli w sprawnej obsłudze gości oraz włączyli się w prace związane z przygotowaniem tej Wieczerzy, tj. w przygotowanie potraw wigilijnych oraz wystroju sali.

W kolacji wigilijnej uczestniczyło około 160 osób. Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy wesprzeć tę szlachetną akcję.

Zapalone świeczki to światłość Chrystusa.
Gałązki świerku to symbol nas samych.
Upominki to dar serca.
Łańcuchy na choince to łańcuchy miłości,
która łączy nas z Bogiem i z bliźnimi.
Szopka to symbol domu rodzinnego,
w którym ma panować miłość
jak w stajence betlejemskiej ...
/Władysław Orkan/


Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 296 gości oraz 0 użytkowników.