Rok Szkolny 2014/2015

Rok Szkolny 2014/2015

Kiermasz franciszkański "Adwentowy Dzwonek"

"Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy".

8 grudnia 2014 r. do ojców Franciszkanów przywoływał mieszkańców Krosna "Adwentowy Dzwonek".
Przygotowania do tego szczególnego dnia zaczęły się już kilka miesięcy wcześniej. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w jego organizację. Przygotowali ,,Spiżarnię Św. Franciszka", zadbali o odświętny i klimatyczny wystrój kawiarenki, upiekli pierniczki i przygotowali przykładowe nakrycie wigilijnego stołu.
W niedzielę od samego rana serce dzwonka biło różnorodnymi dźwiękami:

Dobrym słowem od Aniołka,
● Odgłosami tradycji czyli chlebem z babcinego pieca, smalczykiem oraz żurem,
● Śmiechem i radością dzieci w czasie zdobienia pierniczków,
● Zachwytem nad bogactwem tradycyjnych smaków Spiżarni Św. Franciszka, pięknem ozdób choinkowych i stroików świątecznych. Hitem była „Antygrypina" według receptury Ojca Jacka.

W organizację i przebieg święta włączyli się następujący uczniowie:

● W ozdabianiu pierniczków pomagały Diana Borek, Klaudia Hejnar, Marysia Półchłopek, Mateusz Topolski,
● Kawiarenkę obsługiwali: Kamila Owczarska, Krystyna Jaworska, Natalia Tłuściak, Kamila Płoszaj,
● W organizacji pomagali również uczniowie klas III K/W i IV TG.

Młodzieżą opiekowały się : Anna Kustroń, Halina Szpiłyk, Małgorzata Płatek, Agnieszka Gonet, koordynatorem kiermaszu była Grażyna Litwin.

Przepisy na serwowane herbatki znajdziecie w zakładce Kącik Kulinarny.

Wszystkim ludziom o wielkim sercu, którzy wypełnili spiżarnię, przygotowali smakołyki do kawiarenki i pierniczki do zdobienia oraz ozdoby świąteczne i stroiki serdecznie dziękujemy. Dochód z kiermaszu został w całości przekazany na Towarzystwo Im. Św. Brata Alberta.