Rok Szkolny 2014/2015

Rok Szkolny 2014/2015

Promocja szkoły w podstawówkach i gimnazjach

W dniach 17 i 19 grudnia 2014 r. nauczyciele przedmiotów gastronomicznych wraz z uczniami zainaugurowali promocję szkoły w podstawówkach i gimnazjach.

Dla młodszych uczniów przygotowano program pod tytułem "Mały mistrz dobrych manier" promujący zasady właściwego zachowania w różnych sytuacjach. Uczennice klasy I TŻ – Natalia Tłuściak i Kamila Płoszaj równocześnie przedstawiały zasady odpowiedniego zachowania się przy stole poparte obrazową prezentacją multimedialną i nakrywały stół okolicznościowy. W czasie pokazu dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących między innymi elementów nakrycia czy sposobu używania w czasie posiłku serwetek.
Dzieci były bardzo zainteresowanie pokazem składania serwetek i chętnie wspólnie z uczennicami uczyły się tej sztuki. Starsze koleżanki pomogły dzieciom przygotować nakrycie stołów na klasowe spotkanie wigilijne. Wybierając taki temat promocji, organizatorzy wyszli z założenia, że na naukę dobrych manier nigdy nie jest za wcześnie.
Promocje odbyły się w Zespole Szkół w Korczynie i Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie.

Organizatorzy: Halina Szpiłyk i Agnieszka Gonet