Rok Szkolny 2014/2015

Rok Szkolny 2014/2015

„Zdrowi w każdym wieku”

Już po raz trzeci Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krośnie zaprosiło naszą szkołę w dniu 5 grudnia do wspólnego realizowania projektu „Zdrowi w każdym wieku".

Tym razem uczniowie klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką nauczycieli: pani Agaty Paradysz i Elżbiety Jaracz przygotowali potrawy, których adresatem były osoby dorosłe natomiast pani Alicja Kus opracowała prezentację multimedialną na temat prawidłowego żywienia.
Ponieważ zadanie to zbiegło się z obchodami 95 – lecia istnienia TPD oprawa gastronomiczna była szczególnie uroczysta.
Na stole bankietowym przygotowanym przy udziale uczennic z kl. II TŻ gościły potrawy przygotowane na bazie m.in. kaszy jaglanej, gryczanej, otrąb, nasion strączkowych, warzyw
i owoców. Goście mogli przekonać się, że proziaki razowe, rollsy gryczane ze szpinakiem, tartinki jaglane, pasztet z ciecierzycy, galaretka w połówkach cytryny, muffinki dyniowe, ciasto marchewkowo-bakaliowe czy też sałatka z razowym makaronem mogą wyglądać i smakować naprawdę niepowtarzalnie.
Spotkanie stało się również okazją do zaprezentowania naszej szkoły i wyświetlenia filmu promującego jej działania.