Rok Szkolny 2013/2014

Rok Szkolny 2013/2014

Promocja zdrowej żywności

W dniu 20 maja 2014 roku w naszej szkole gościliśmy uczniów szkół gimnazjalnych z Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 5 w Krośnie wraz z opiekunami.

Celem spotkania było ukazanie młodzieży wartości zdrowia, którym dysponują , jego potencjału, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, wyposażenie ich w wiedzę i umiejętności, kształtowanie odpowiednich postaw i nawyków. Spotkanie odbyło się w ramach projektu, który nasza szkoła realizuje wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. W naszym spotkaniu brali udział również przedstawiciele TPD- pan Marian Duda, Wacław Lorens oraz Dyrekcja naszej szkoły- Panie Ewa Starowiejska, Agata Betlej oraz Barbara Kozdraś.

Spotkanie składało się z:

• Prelekcji na temat zdrowego odżywiania młodzieży , którą przygotowała
    i przeprowadziła pani Alicja Kus;
  • Degustacji zdrowej żywności, na którą złożyły się następujące potrawy:

- pasta brokułowa, pasta z cieciorki i kaszy jaglanej, pasta ze szczypiorkiem i czosnkiem niedźwiedzim,

- pierogi ze szpinakiem i pokrzywą,

- pełnoziarniste pizzerinki,

- paszteciki żytnie z soczewicą,

- ciastka owsiane, ryżowe,

- piernik z marchwi,

- szaszłyki owocowe z gorzką czekoladą,

- babeczki fasolowe,

- koktajle: śmietankowo-malinowe, ogórkowo- jabłkowe,

- kompot z owoców mieszanych.

Osobami przygotowującymi  pokaz  były panie: mgr Alicja Kus, mgr inż. Elżbieta Jaracz, mgr Elżbieta Matusz, mgr Agata Paradysz wraz z uczniami z klasy III technikum organizacji usług gastronomicznych.

• Prezentacji naszej szkoły, którą przeprowadziła pani Dyrektor Ewa Starowiejska;
  • Prezentacji programów unijnych realizowanych w naszej szkole, którą przeprowadziła pani wicedyrektor Agata Betlej.

Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowanie wśród gimnazjalistów, opiekunów i zaproszonych gości.