Rok Szkolny 2013/2014
XI Jarmark Franciszkański
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski
Event młodych przedsiębiorców
Szkolny konkurs baristyczny
XV Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik”
26 Finał WOŚP
Blaga 2017
Europejskie podróże po wiedzę i doświadczenie zawodowe - staże zagraniczne
IV Gala Medyczna z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia
Europejski Turniej Piłki Siatkowej

Rok Szkolny 2013/2014

Promocja zdrowego stylu odżywiania.

Nasza szkoła została zaproszona przez opiekuna szkolnego koła PCK w Gimnazjum w Przybówce, aby zaprezentować uczniom zasady zdrowego stylu odżywiania się i zachęcić do stosowania ich na co dzień.

Uczennice klasy IITŻ Katarzyna Czaja i Katarzyna Piękoś pod opieką pani Anny Kustroń przygotowały prezentację multimedialną na temat racjonalnego odżywiania się, która uatrakcyjniła wystąpienia referentek. Oprócz wiadomości teoretycznych gimnazjaliści mogli także degustować zdrową żywność, przygotowaną na tę okazję wcześniej w szkolnej pracowni gastronomicznej pod czujnym okiem pani A. Gonet i pani H. Szpiłyk.  Pozostali uczniowie klasy II TŻ wykonali następujące potrawy i wypieki: chleb wieloziarnisty, ciasteczka owsiane, pastę z brokuła i płatków migdałowych, pastę z ciecierzycy oraz pastę jajeczną, które posłużyły do wykonania kanapek.  Młodzież gimnazjalna wykazała ogromne zainteresowanie prezentowanym tematem, dlatego spotkanie uważamy za udane. Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić słuchaczy do zdrowego odżywiania się.
Osoby zainteresowane przepisami odsyłamy do szkolnego  Kącika kulinarnego!

 

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.