Rok Szkolny 2013/2014
OFERTA NA ROK 2018/2019!

event zsp2 2018

Rok Szkolny 2013/2014

Dzień Rzemieślnika

Dnia 20.03.2014 r. w Piwnicy Pod Cieniami odbyła się  Schadzka Cechowa z udziałem przedstawicieli rzemiosła, zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie, pracowników Muzeum Rzemiosła w Krośnie, zaproszonych gości, przedstawicieli Urzędu Miasta Krosna z Panem Prezydentem Piotrem Przytockim na   czele oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie. W trakcie spotkania odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów do rzemiosła. Wypowiadając słowa roty rzemieślniczej uczniowie przysięgali na harap cechowy uczciwość, pracowitość i posłuszeństwo mistrzowi. W imieniu uczniów młodocianych klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 przysięgę złożyli:

  • Bułdak Jakub szkolący się w Piekarni p. Janusza Frydrycha
  • Kobak Patrycja szkoląca się w Cukierni p. Krzysztofa Buczka
  • Liwosz Klaudia szkoląca się w Salonie Fryzjerskim p. Stanisławy Samborskiej.

Podczas schadzki doceniono także osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie. Nagrodzone zostały uczennice Maria Czaja ii Partycja Półchłopek - laureatki Wojewódzkiego Turnieju „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”.

Na ręce Starszego Cechu Pana Józefa Kiełtyki Pani Dyrektor Ewa Starowiejska i Pani Kierownik szkolenia praktycznego Barbara Kozdraś złożyły życzenia dla wszystkich rzemieślników z okazji obchodów Dnia Św. Józefa - patrona rzemieślników. Podziękowały również Panu Markowi Bargiełowi za wieloletnia pracę i szkolenie młodych adeptów cukiernictwa.

 

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

PATRONAT NAUKOWY

pwsz w krosnieWSIiZwspia

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczar

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin