Rok Szkolny 2013/2014
XI Jarmark Franciszkański
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski
Event młodych przedsiębiorców
Szkolny konkurs baristyczny
XV Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik”
26 Finał WOŚP
Blaga 2017
Europejskie podróże po wiedzę i doświadczenie zawodowe - staże zagraniczne
IV Gala Medyczna z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia
Europejski Turniej Piłki Siatkowej

Rok Szkolny 2013/2014

"Ja w sieci" - o internecie na lekcji języka polskiego

W dniu 20.02.2014r. uczniowie klasy I C wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego. Temat zajęć brzmiał: „www...warto wiedzieć więcej” a ich celem było uświadomienie młodzieży, jakie szanse i zagrożenia niesie za sobą korzystanie z sieci  w procesie nauki. Lekcję przygotowała i przeprowadziła pani Małgorzata Ciereszyńska. Temat został zrealizowany w ramach wojewódzkiego programu profilaktyczno-edukacyjnego „Ja w sieci”.

Mówiąc o wykorzystaniu Internetu jako narzędzia w nauce przedmiotów szkolnych, prowadząca wskazała zarówno jego pozytywne, jak i negatywne aspekty. Wytłumaczyła, czym jest prawo autorskie i plagiat. Wyjaśniła, czym grozi bezmyślne kopiowanie materiałów z sieci, jednocześnie wskazała słuchaczom sprawdzone i bezpieczne adresy internetowe stron, które są pomocne w nauce. Zaapelowała o rozważne i świadome korzystanie z zasobów sieci.

Na zakończenie zajęć młodzież wykonała ćwiczenie praktyczne, sprawdzające poziom orientacji w świecie współczesnych środków masowego przekazu, w tym Internetu.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.