Rok Szkolny 2013/2014
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

Rok Szkolny 2013/2014

"Ja w sieci" - o internecie na lekcji języka polskiego

W dniu 20.02.2014r. uczniowie klasy I C wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego. Temat zajęć brzmiał: „www...warto wiedzieć więcej” a ich celem było uświadomienie młodzieży, jakie szanse i zagrożenia niesie za sobą korzystanie z sieci  w procesie nauki. Lekcję przygotowała i przeprowadziła pani Małgorzata Ciereszyńska. Temat został zrealizowany w ramach wojewódzkiego programu profilaktyczno-edukacyjnego „Ja w sieci”.

Mówiąc o wykorzystaniu Internetu jako narzędzia w nauce przedmiotów szkolnych, prowadząca wskazała zarówno jego pozytywne, jak i negatywne aspekty. Wytłumaczyła, czym jest prawo autorskie i plagiat. Wyjaśniła, czym grozi bezmyślne kopiowanie materiałów z sieci, jednocześnie wskazała słuchaczom sprawdzone i bezpieczne adresy internetowe stron, które są pomocne w nauce. Zaapelowała o rozważne i świadome korzystanie z zasobów sieci.

Na zakończenie zajęć młodzież wykonała ćwiczenie praktyczne, sprawdzające poziom orientacji w świecie współczesnych środków masowego przekazu, w tym Internetu.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.