Rok Szkolny 2013/2014
OFERTA NA ROK 2018/2019!

Rok Szkolny 2013/2014

Uczennice Klasy II F z wizytą w CDS

W dniu 13.02.2014r. grupa uczennic klasy IIF wraz z wychowawcą  ze Środowiskowego Hufca Pracy, udała się do Centrum Dziedzictwa Szkła.

Najciekawszą atrakcją dla młodzieży była możliwość obejrzenia na żywo procesu produkcji szkła a niektórzy z uczestników mogli sami spróbować trudnej sztuki jego wydmuchiwania. Zwiedzanie CDS było okazją aby spotkać i podejrzeć pracę artystów zajmujących się obróbką i zdobieniem wyrobów szklanych – grawerowaniem, malowaniem, tworzeniem szklanych figurek oraz witraży. Jednym z punktów w programie zwiedzania CDS była projekcja filmu, który ukazał historię hutnictwa od starożytności aż do czasów współczesnych.  Młodzież zwiedziła również  czasową wystawę prac Czesława Zubera – jednego z najważniejszych na świecie współczesnych artystów – szklarzy. Jego prace to bryły, malowane i grawerowane, przedstawiające abstrakcyjne, futurystyczne postacie i wzory w neonowych kolorach.

Ostatnim etapem zwiedzania były piwnice przedprożne, gdzie w zabytkowych pomieszczeniach przedstawione są eksponaty szklane wybitnych artystów.

Dla uczestników młodzieży było to popołudnie pełne niezapomnianych wrażeń oraz lekcja lokalnej historii miasta w którą na stałe wpisał się przemysł hutniczy.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

nabor logo 2018

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin