Rok Szkolny 2013/2014

Rok Szkolny 2013/2014

Spotkanie uczniów klas IC z Liderem Klubu Pracy

W dniu 14.02.2014r. uczniowie klasy I C  spotkali się z Liderem Klubu Pracy - panem Markiem Mrozkiem. Tematem prelekcji było właściwe wykorzystanie Internetu jako narzędzia w procesie poszukiwania pracy. Spotkanie odbyło się  w ramach realizowanego przez jednostkę wojewódzkiego programu edukacyjno-profilaktycznego „Ja w sieci”.

Prowadzący w ciekawy i przystępny dla młodzieży sposób omówił korzyści płynące z dostępu do sieci w trakcie poszukiwania zatrudnienia, jednocześnie wskazując na pułapki i zagrożenia. Sporo uwagi poświęcił rekrutacji przez Internet, w tym właściwemu przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych w formacie elektronicznym.

Uczniowie mieli możliwość zweryfikowania swojej wiedzy w zakresie omawianych zagadnień poprzez rozwiązanie testu. Mogli również określić swój stopień uzależnienia od Internetu.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość zadawania pytania prowadzącemu i wszyscy uzyskali wyczerpującą odpowiedź.