Rok Szkolny 2013/2014

Rok Szkolny 2013/2014

III Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora Sieci Sklepów „S”

W dniu 17 stycznia 2014 r. na hali sportowej MOSiR Krosno odbyła się kolejna edycja turnieju, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie oraz Dyrektora sieci Sklepów „S” pana Wiesława Mezglewskiego.

W III Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora Sieci Sklepów „S” wzięło udział 8 drużyn. Po raz pierwszy w turnieju zagrała szkoła z Sarospatak (Węgry) oraz ZSP Nr 3 w Krośnie (Mechanik).

W I grupie znalazły się: Miejski Zespół Szkół Nr 5 w Krośnie (ZSP Nr 6 – Budowlanka) – obrońca tytułu, Kalwiński Zespół Szkół w Sarospatak (Węgry), ZSP Nr 3 w Krośnie (Mechanik) oraz gospodarz zawodów ZSP Nr 2 w Krośnie (Bursa).

II grupa to: Stredna Odborna Szkola Podnikania z Preśova (Słowacja), ZSP Nr 4 w  Krośnie  (Naftówka), ZSP Nr 5 w Krośnie (Elektryk) oraz ZSKU w Krośnie.

WYNIKI  MECZÓW

KZS Sarospatok        2    :    2                   ZSP Nr 4 Krosno

(3    :    2)

Karne

Przed decydującymi o mistrzostwie meczami odbył się również mecz towarzyski pomiędzy nauczycielami z Polski i Węgier. Po bardzo zaciętym spotkaniu i przy głośnym dopingu kibiców, którym przewodził p. Krzysztof Gierlasiński, nauczyciele z Krosna wygrali 4: 2.

W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się: Wiesław Mezglewski (Dyrektor Sklepów „S”), Grzegorz Jamroga, Hubert Wilk, Wiesław Wójcik, Artur Panaś (wszyscy ZSP Nr 2), Rafał Krężałek (ZSP Nr 6), Piotr Hajduk (ZSP Nr 4) oraz Andrzej Łanda (ZSP Nr 5).

Imprezę, która miała atrakcyjną oprawę prowadził i komentował p. Roman Żdan. Dzięki zaangażowaniu dyrektora sieci Sklepów „S” sponsorem zawodów była firma „Coca - Cola”, która ufundowała napoje i gadżety oraz Puchar „Fair Play”, który został przyznany drużynie z Proszowa. Patronat medialny sprawował tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie”, a o zabezpieczenie medyczne zadbała grupa ratowników z ZSP Nr 4 w Krośnie wraz z opiekunem p. Zbigniewem Moskalem.

Organizatorzy ufundowali dla wszystkich drużyn piękne puchary i dyplomy. Wręczone zostały także nagrody indywidualne:

- Najlepszy bramkarz:  Michał Samborski (ZSP Nr 6)

- Król strzelców:  Dawid Kasza (ZSP Nr 4)  -  4 bramki

Szkolnymi koordynatorami imprezy byli p. Artur Panaś i p. Krzysztof Gierlasiński. Swój wkład wnieśli także pozostali nauczyciele wychowania fizycznego z ZSP Nr 2 w Krośnie

(p. dyr. Ewa Starowiejska, p. Wiesław Wójcik – opiekun cheerleaderek, p. Hubert Wilk i

p. Piotr Płatek) którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem turnieju, a także p. v-ce dyr. Agata Betlej, p. kierownik Barbara Kozdraś, p. Halina Szpiłyk, p. Elżbieta Matusz, p. Agata Paradysz, p. Elżbieta Jaracz i p. Alicja Kus, które przygotowały smaczny poczęstunek.

Oczywiście duże słowa uznania należą się także uczniom naszej szkoły, którzy pomagali zorganizować zawody, a także tym wszystkim którzy głośno kibicowali swoim kolegom na trybunach.

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ TURNIEJU

1. Kalwiński Zespół Szkół w Sarospatak (Węgry)
  2. ZSP Nr 4 Krosno
  3. ZSP Nr 6 Krosno