Rok Szkolny 2013/2014
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

Rok Szkolny 2013/2014

Dni Jana Pawła II – 5 listopada 2013 r.

Na zaproszenie Rektora i Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, uczniowie naszej szkoły (klasy maturalne – IV TF i IV TK/F)  wraz z opiekunem P. Wojciechem Bazanem, w dniu 5 listopada 2013 r., wzięli udział w konferencji o temacie „Mądrość” w ramach „Dni Jana Pawła II”. W ramach konferencji, która miała miejsce w auli PWSZ, odbyły się trzy wykłady:

- pierwszy ks. dr hab. Alfreda Wierzbickiego (Dyrektora Instytutu JP II KUL) nt. „osoby, czynu, moralności jako trzy filary mądrościowej filozofii Karola Wojtyły;

- drugi prof. dr hab. Stanisława Koziary (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie) nt. „Mądrość” w oświetleniu lingwistycznym – od etymologii do pism JP II”;

- trzeci prof. dr hab. Aleksandra Bobko (Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego) nt. „Czego możemy się dziś uczyć od ks. Tischnera?”.

Nad całością spotkania czuwał prof. dr hab. Grzegorz Przebinda – Rektor PWSZ w Krośnie. Była to bardzo bogata w treść konferencja, która przybliżyła uczestnikom naukę papieża Jana Pawła II zawartą m.in. w Encyklikach i książkach, które po sobie pozostawił.

 

Opracował :

mgr Wojciech Bazan

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 162 gości oraz 0 użytkowników.