Rok Szkolny 2013/2014
XI Jarmark Franciszkański
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski
Event młodych przedsiębiorców
Szkolny konkurs baristyczny
XV Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik”
26 Finał WOŚP
Blaga 2017
Europejskie podróże po wiedzę i doświadczenie zawodowe - staże zagraniczne
IV Gala Medyczna z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia
Europejski Turniej Piłki Siatkowej

Rok Szkolny 2013/2014

Wycieczka w Bieszczady

W dniu 27.09.2013 r. uczniowie klas IK/W oraz IC w ramach wojewódzkiego programu adaptacyjnego „Wsparcie na starcie” realizowanego przez Środowiskowy Hufiec Pracy w Krośnie, udali się wraz z wychowawcami na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą w Bieszczady. Celem wyjazdu było nie tylko poznanie piękna przyrody ojczystej, ale przede wszystkim ukazanie młodym ludziom walorów aktywnego wypoczynku. Ponadto czas spędzony na wspólnej wędrówce po górach był znakomitą okazją do poznania się i integracji grupy.

Pierwszym etapem wycieczki był przejazd autokarem z Krosna do Przełęczy Wyżnej. Stąd uczestnicy wkroczyli na szlak i udali się w kierunku Połoniny Wetlińskiej, podziwiając przepiękne o tej porze roku górskie krajobrazy. W drodze na Połoninę odwiedzili najwyżej położone schronisko w Bieszczadach – Chatkę Puchatka. Sprzyjająca aura zachęciła młodych turystów aby prosto z Połoniny, idąc przez Przełęcz Orłowicza, udali się na Smerek. Pomimo zmęczenia młodzież z uśmiechem pokonywała kolejne kilometry. Wysiłek opłacił się, ponieważ widok, jaki ukazał się ze szczytu, zapierał dech w piersiach.

Należy wspomnieć, że uczestnicy wycieczki mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych informacji od przewodnika PTTK. Pan Ryszard Majka, który jest wielkim miłośnikiem gór i pieszych wędrówek, z niezwykłą pasją opowiadał zarówno o przyrodzie, jak i o obyczajach i obrzędach na zwiedzanym terenie.
Po trudach wędrówki i zejściu z gór przyszedł czas na wspólny posiłek. Kiełbaski z grilla i gorący żurek smakowały wyśmienicie. Podczas biesiady zadowolona młodzież dzieliła się wrażeniami i planowała kolejną wędrówkę. To znak, że wszystkim się podobało!

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.