Rok Szkolny 2013/2014
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

Rok Szkolny 2013/2014

Wycieczka w Bieszczady

W dniu 27.09.2013 r. uczniowie klas IK/W oraz IC w ramach wojewódzkiego programu adaptacyjnego „Wsparcie na starcie” realizowanego przez Środowiskowy Hufiec Pracy w Krośnie, udali się wraz z wychowawcami na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą w Bieszczady. Celem wyjazdu było nie tylko poznanie piękna przyrody ojczystej, ale przede wszystkim ukazanie młodym ludziom walorów aktywnego wypoczynku. Ponadto czas spędzony na wspólnej wędrówce po górach był znakomitą okazją do poznania się i integracji grupy.

Pierwszym etapem wycieczki był przejazd autokarem z Krosna do Przełęczy Wyżnej. Stąd uczestnicy wkroczyli na szlak i udali się w kierunku Połoniny Wetlińskiej, podziwiając przepiękne o tej porze roku górskie krajobrazy. W drodze na Połoninę odwiedzili najwyżej położone schronisko w Bieszczadach – Chatkę Puchatka. Sprzyjająca aura zachęciła młodych turystów aby prosto z Połoniny, idąc przez Przełęcz Orłowicza, udali się na Smerek. Pomimo zmęczenia młodzież z uśmiechem pokonywała kolejne kilometry. Wysiłek opłacił się, ponieważ widok, jaki ukazał się ze szczytu, zapierał dech w piersiach.

Należy wspomnieć, że uczestnicy wycieczki mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych informacji od przewodnika PTTK. Pan Ryszard Majka, który jest wielkim miłośnikiem gór i pieszych wędrówek, z niezwykłą pasją opowiadał zarówno o przyrodzie, jak i o obyczajach i obrzędach na zwiedzanym terenie.
Po trudach wędrówki i zejściu z gór przyszedł czas na wspólny posiłek. Kiełbaski z grilla i gorący żurek smakowały wyśmienicie. Podczas biesiady zadowolona młodzież dzieliła się wrażeniami i planowała kolejną wędrówkę. To znak, że wszystkim się podobało!

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 228 gości oraz 0 użytkowników.